Navigation
Home Page
Video Resource Centre Parent View

Who's Who

Headteacher

Headteacher 1 Mr Dan Turvey

Deputy Headteacher

Deputy Headteacher 1 Miss Jenny Stiff

Senior Leadership Team

Senior Leadership Team 1 Assistant Head: Mr Keiran Bradbeer
Senior Leadership Team 2 Inclusion Leader: Mrs Michaela Luckett
Senior Leadership Team 3 Business Manager: Mr David Robson
Senior Leadership Team 4 Head of Early Years: Mrs Boo Smith

Middle Leadership Team

Middle Leadership Team 1 SEND Manager: Mrs Jane Gibby
Middle Leadership Team 2 English & MFL: Mrs Boo Smith
Middle Leadership Team 3 Maths: Mrs Katy Coles
Middle Leadership Team 4 Science: Mrs Julie Reynolds
Middle Leadership Team 5 RE & Humanities: Mrs Sarah Irving (temporary)
Middle Leadership Team 6 RE & Humanities: Mrs Marna Wakeling (temporary)
Middle Leadership Team 7 Computing & E-Safety: Mrs Jenny Holbrow
Middle Leadership Team 8 PE: Miss Daisy Ransom
Middle Leadership Team 9 Music: Mrs Jane Parish
Middle Leadership Team 10 Mental Health & Wellbeing: Mrs Michaela Luckett

Teachers

Teachers 1 Y6 Beech Class: Mrs Julie Reynolds
Teachers 2 Y6 Poplar Class: Mrs Katy Coles
Teachers 3 Y6 Lime Class: Miss Laura Tink
Teachers 4 Y5 Hazel Class: Miss Daisy Ransom
Teachers 5 Y5 Birch Class: Mr Keiran Bradbeer (M-W)
Teachers 6 Y5 Birch Class: Mrs Deborah Wilson (T-F)
Teachers 7 Y5 Willow Class: Mrs Beth Jacques (M-T)
Teachers 8 Y5 Willow Class: Miss Jenny Stiff (F)
Teachers 9 Y4 Elder Class: Mrs Janice Harris
Teachers 10 Y4 Pine Class: Mrs Gayle Hitchell (M-W)
Teachers 11 Y4 Pine Class: Mrs Kerry Geaney (W-F)
Teachers 12 Y4 Chestnut Class: Miss Sophie Lavender
Teachers 13 Y3 Hawthorn Class: Miss Jenny McMillan
Teachers 14 Y3 Oak Class: Mrs Marna Wakeling (M-W)
Teachers 15 Y3 Oak Class: Mrs Sarah Irving (W-F)
Teachers 16 Y3 Ash Class: Mr Hamdy Hizaoui
Teachers 17 Y2 Apple Class: Mrs Leigh Gardiner
Teachers 18 Y2 Cherry Class: Mrs Johanna Brown (M-W)
Teachers 19 Y2 Cherry Class: Mrs Lizzie Rule (T-F)
Teachers 20 Y2 Pear Class: Mrs Sarah Bradshaw
Teachers 21 Y1 Holly Class: Ms Elaine Chappell (M-T)
Teachers 22 Y1 Holly Class: Mrs Cari Reid (F)
Teachers 23 Y1 Sycamore Class: Mrs Jenny Holbrow
Teachers 24 Y1 Rowan Class: Mrs Val Ross
Teachers 25 YR Elm Class: Mrs Boo Smith
Teachers 26 YR Maple Class: Mrs Emma Taylor
Teachers 27 YR Juniper Class: Ms Marina Villano
Teachers 28 Mrs Jane Parish
Teachers 29 Mrs Natasha Cleveland
Teachers 30 Mrs Laura Butler (Maternity)
Teachers 31 Mrs Cerys Grant (Maternity)
Teachers 32 Miss Sophie Ingerfield (Maternity)
Teachers 33 Ms Rhiannon Wellington (Maternity)

HLTAs (Higher Level Teaching Assistants)

HLTAs (Higher Level Teaching Assistants) 1 Mrs Brigid Holland
HLTAs (Higher Level Teaching Assistants) 2 Mrs Heather Roberts
HLTAs (Higher Level Teaching Assistants) 3 Mrs Debbie Wakely

Support Staff

Support Staff 1 Mrs Rachel Adams
Support Staff 2 Librarian: Mrs Kate Barker
Support Staff 3 Mrs Natasha Blacker
Support Staff 4 Mrs Kelly Bryant
Support Staff 5 Mrs Lyn Clark
Support Staff 6 Mrs Sharon Cornish
Support Staff 7 Mrs Jennie Davies
Support Staff 8 Mrs Julie Dent
Support Staff 9 Ms Julie Dowsett
Support Staff 10 Mrs Debbie Doyle
Support Staff 11 Mrs Christine Gidlow
Support Staff 12 Mrs Wendy Hubbard
Support Staff 13 Mrs Ann King
Support Staff 14 Ms Ewelina Kuczera
Support Staff 15 Mrs Isobel Marshall
Support Staff 16 Mrs Jane Maxted
Support Staff 17 Mrs Melinda Moss
Support Staff 18 Mrs Cindy Nye
Support Staff 19 Mrs Amanda Peek
Support Staff 20 Mrs Gill Prentis
Support Staff 21 Mrs Jee Ramlagan
Support Staff 22 Mrs Sophie Rickets
Support Staff 23 Mrs Tracy Roper
Support Staff 24 Mrs Mette Sensky
Support Staff 25 Mrs Julie Speer
Support Staff 26 Mrs Virginia Styles
Support Staff 27 Miss Katie Thomas
Support Staff 28 Mrs Lisa Trebilco
Support Staff 29 Mrs Karen Waymouth
Support Staff 30 Mrs Emma Vousden
Support Staff 31 Mrs Debbie Woodgate
Support Staff 32 Mrs Kathy Verrichia
Support Staff 33 Apprentice: Miss Charlie Bower

Inclusion Team

Inclusion Team 1 Inclusion Leader: Mrs Michaela Luckett
Inclusion Team 2 SEND Manager: Mrs Jane Gibby
Inclusion Team 3 Assistant SEND Manager: Mrs Lucy Hession
Inclusion Team 4 Family & Attendance Support: Mrs Audra Maskell
Inclusion Team 5 School Counsellor: Mrs Carleen Kirk
Inclusion Team 6 EAL Teaching Assistant: Mrs Debbie Woodgate

Office Staff

Office Staff 1 School Business Manager: Mr David Robson
Office Staff 2 Payroll Mngr & Personnel Officer: Mrs Liz Skinner
Office Staff 3 Finance Officer: Mrs Helen Sullivan
Office Staff 4 PA to the Head & SLT: Mrs Melanie Godwin
Office Staff 5 Receptionist: Miss Gabrielle Corcoran
Office Staff 6 Admissions & Pupil Data Mngr: Mrs Catherine Taylor
Office Staff 7 Admin Assistant: Miss Rosie Peart

Midday Supervisors / Premises Staff

Midday Supervisors / Premises Staff 1 Juliet Barker - Midday Supervisor
Midday Supervisors / Premises Staff 2 Rebecca Capel - Midday Supervisor
Midday Supervisors / Premises Staff 3 Katie Croft - Midday Supervisor
Midday Supervisors / Premises Staff 4 Jill Crowhurst - Midday Supervisor
Midday Supervisors / Premises Staff 5 Debbie Figg - Midday Supervisor
Midday Supervisors / Premises Staff 6 Laura Fuller - Midday Supervisor
Midday Supervisors / Premises Staff 7 Anchitta Pollatos - Midday Supervisor
Midday Supervisors / Premises Staff 8 Lorraine Pring - Midday Supervisor
Midday Supervisors / Premises Staff 9 Judith Pryke - Midday Supervisor
Midday Supervisors / Premises Staff 10 Mariesa Roberts - Midday Supervisor
Midday Supervisors / Premises Staff 11 Rachna Sinha - Midday Supervisor
Midday Supervisors / Premises Staff 12 Anita Thaesler - Midday Supervisor
Midday Supervisors / Premises Staff 13 Lucy Treen - Midday Supervisor
Midday Supervisors / Premises Staff 14 Rajitha Yada - Midday Supervisor
Midday Supervisors / Premises Staff 15 Caretaker: Mr Goff Whitlock

Independent Catering

Independent Catering 1 Hazel Foster - Independent Catering Manager
Independent Catering 2 Nimet Akbal - Kitchen Assistant
Independent Catering 3 Marife Golding - Kitchen Assistant
Independent Catering 4 Sam Rabbetts - Kitchen Assistant
Independent Catering 5 Agga Slowinska - Kitchen Assistant
Independent Catering 6 Jennifer Tapps - Kitchen Assistant
Independent Catering 7 Deena Noremac - Kitchen Assistant
Video Resource Centre Parent View
Top